Lütfen Bekleyin...

S.S.S

S.S.S

Sık Sorulan Soru ve Cevaplar

Bizimle ilgili merak edilen sorular

Döşemelerin, en fazla 70 cm aralıklarla olmak üzere ana çerçeve kirişlerinden daha dar kirişlerle tek yönlü ya da çift yönlü şekilde bölünmesi ve bu kirişler arasındaki boşlukların çeşitli mazlemelerle doldurulmasıyla oluşturulan döşeme sistemi asmolen döşeme olarak adlandırılır. Asmolen döşemeleri bölen küçük kirişler nervür/nervür kirişi olarak isimlendirilmektedir. Nervürlerin arası boş bırakıldığında ise bu döşeme sistemi dişli döşeme olarak isimlendirilir. Yani asmolen döşeme ile dişli döşemenin farkı dişler arasında dolgu malzemesinin kullanılıp kullanılmamasıdır.

Karbonlu EPS (Expanded Polystyren Foam) ya da genleştirilmiş polistiren köpük olarak bilinen, gri renkli karbon takviyeli ısı yalıtım levhasıdır. Genleştirilmiş polistiren (EPS), binanın tasarımını ve yapısal bütünlüğünü arttırabilen yapı malzemelerinden biridir.

EPS Köpük Nedir? Teknopor EPS “genleştirilmiş polistiren sert köpük”, petrolden elde edilen, köpük halindeki, %98'i hava ve %2'si plastikten oluşan termoplastik, kapalı gözenekli, genellikle beyaz renkli, ekonomik ve hafif bir ısı yalıtım malzemesidir.